Wsparcie

Jeśli chcesz nam pomóc w tym co robimy - wystarczy napisać albo zadzwonić. Z wdzięcznością przyjmiemy każdą pomoc.

Co możesz zrobić?

- robić zakupy poprzez stronę https://fanimani.pl/alternatywa-zielonogorska/ - Ciebie to nic nie kosztuje, a dla nas zbierają się grosze na pomaganie - rozpowszechnij link wśród znajomych

- zostać domem tymczasowym dla naszych podopiecznych. Polega to na tym, że bierzesz zwierzaka do siebie i opiekujesz się nim do czasu znalezienia docelowego domu. Czasem to trwa kilka dni, ale czasem nawet kilka miesięcy. My pokrywamy koszty leczenia w tym czasie, Ty - koszty utrzymania, czyli karmy i żwirku. W tym czasie robimy ogłoszenia i szukamy wspólnie domu.

- adoptować zwierzaka wirtualnie. Polega to na tym, że wybierasz sobie zwierzaka, którego chcesz utrzymywać wpłacając określoną kwotę do czasu znalezienia docelowego domu. Wtedy Twoje pieniądze przeznaczamy na tego konkretnego zwierzaka, a Ty dostajesz rozliczenia na co je wydaliśmy. Zazwyczaj są to konkretne rzeczy typu: leczenie, lekarstwa, karma czy żwirek dla kotów. Nie opłacamy za to np. paliwa do auta, kiedy zawozimy go do weterynarza, jak również nie kupujemy zabawek. Chyba, że wirtualny właściciel wyrazi taką chęć. Standardowo pieniądze przeznaczamy na podstawowe potrzeby zwierzaka.

- wspomóc nas finansowo jakąkolwiek kwotą. Pieniądze mogą być z przeznaczeniem na konkretny cel - np. na leczenie czy sterylizacje, na które wydajemy najwięcej, ponieważ naszym celem jest zapobieganie, a nie zbieranie owoców rozmnażania. Dzięki kastracji i ograniczeniu populacji - można pomóc większej ilości zwierząt, ponieważ będzie ich mniej. Kastracje są naszym priorytetem w walce z bezdomnością.

Konto: Alior Bank SA
nr rachunku:

37 2490 0005 0000 4530 3224 5417

Dla przelewów zagranicznych:

IBAN: PL 37 2490 0005 0000 4530 3224 5417

Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW

- przekazać karmę, żwirek, zabawki lub inne rzeczy, które wykorzystamy w opiece nad naszymi zwierzakami w domach tymczasowych. Jako, że najczęściej są to koty - ogromną pomocą dla nas jest przekazanie żwirku do kuwet czy karmy, zarówno suchej, jak i mokrej.

- sfinansować leczenie zwierzaka - jest to zwykle najdroższe, bo często trafiają do nas zwierzęta ciężko chore, które wymagają długiego leczenia, a przynajmniej zrobienia kompletu badań, odpchlenia czy odrobaczenia. Wtedy możesz przekazać pieniądze z przeznaczeniem tylko na ten cel.

- pomóc w transporcie. Często nasze zwierzaki jadą do nowego domu do innego miasta w Polsce. Jeśli masz taką możliwość i jedziesz akurat w danym kierunku - możesz pomóc nam zabierając zwierzaka ze sobą i przekazując do nowego domu. Wiąże się to również z dopilnowaniem podpisania umowy adopcyjnej i przekazania jej później do nas.

- umieścić odnośnik do naszej strony np. w swoim podpisie na forum internetowym lub na swojej stronie internetowej. Dzięki temu więcej ludzi dowie się o potrzebujących zwierzakach.

- powiadamiać o naszych akcjach i projektach - nie zawsze osoby zajmujące się zwierzętami korzystają też z komputera. Dlatego nie zawsze dociera do nich informacja np. o sterylizacjach, opiece czy zwierzętach do adopcji. Możesz nam w tym pomóc powiadamiając zainteresowane osoby w swoim najbliższym otoczeniu.

- wspomagać nasze zbiórki na stronie https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg lub https://lubuskiezwierzakiwpotrzebie.pomagam.pl/

Za wszelką pomoc - DZIĘKUJEMY!