O Alternatywie

Witaj na naszej stronie

Jesteśmy organizacją zajmującą się głównie polepszaniem losu zwierząt.

Szukamy im domów, leczymy, opatrujemy rany fizyczne i psychiczne. Na naszej stronie w ogłoszeniach jest mnóstwo zwierząt, które dzięki naszym wolontariuszom i ich poświęceniu znalazły kochające domy.

Zwierzęta, które do nas trafiają są otoczone troską i miłością. Do czasu adopcji są pełnoprawnymi mieszkańcami naszych domów, nie posiadamy odrębnych pomieszczeń dla zwierząt. Dzięki temu dokładnie znamy zachowania i charaktery zwierzaków.

Współpracujemy ze schroniskami i organizacjami zajmującymi się zwierzętami.

Prowadzimy program sterylizacji dzikich kotów w naszym mieście, dokarmianie kotów wolno żyjących i chipowanie bezdomnych zwierząt. Dzięki systematycznej sterylizacji koty wolno żyjące stały się bardziej zadbane i jest coraz mniej miejsc, w których kotki się rozmnażają i giną kolejne kociaki. Przekazujemy budki dla kotów wolno żyjących.

Stowarzyszenie posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% (procent) podatku. Dzięki tym wpłatom możemy kupić karmę, leczyć, jak również przystępować do projektów związanych z naszą działalnością, które ogłasza np. Urząd Miasta Zielona Góra.

Z wdzięcznością przyjmiemy dary rzeczowe w postaci karmy dla zwierząt czy bud dla psów i kotów. Chętnie przekażemy je potrzebującym.

STATUT

SPRAWOZDANIA opublikowane na stronie Narodowego Instytutu Wolności

Sprawozdanie finansowe za rok 2020 w formacie pdf

Sprawozdanie finansowe za rok 2020 w formacie XML

Sprawozdanie merytoryczne za rok 2020 w formacie pdf