III Zielonogórska Wystawa Kotów Domowych

Na tegorocznej, Trzeciej Zielonogórskiej Wystawie Kotów Domowych o tytuł najbardziej zadbanego kota walczyło 12 domowych pupili.

Dużo kotów było w typie rasy, niektóre również z rodowodem. Pogoda nie sprzyjała, jednak kociarze nie zawiedli i przybyli razem ze swoimi pupilami. Wszystkich zebranych przywitał prof dr hab Leszek Jeżak - Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych na Uniwersytecie Zielonogóskim.

Skład sędziowski:

Ewa Kubiak - hodowca kotów brytyjskich BajBri*PL

Agnieszka Ważna - pracownik Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Nauk Biologicznych

Adam Tomczyk - weterynarz

I miejsce zajęła srebrna kotka Czikita.

II miejsce - Filip.

III miejsce - Diwa.

Koty otrzymały nagrody rzeczowe, i dodatkowo - karmę szwedzkiej firmy Husse.

Nagrodę specjalną z tytułem Najstarszego Kota Wystawy otrzymał Filip - 9 letni kot, który został przygarnięty 8 lat temu i przyjechał aż z Krakowa. Ta kategoria była niespodzianką i została ogłoszona dopiero po wyborach. Filip otrzymał hamak na kaloryfer i dużą kuwetę. Jednak właściciel kota przekazał jego nagrody kotkowi bez łapki, który jest pod naszą opieką. Dziękujemy za ten piękny gest.

Został wybrany również Kot Publiczności - 3 miesięczny Ramzes, który zabrał do domu piękny transporter.

Pozostałe miejsca zostały nagrodzone drobnymi upominkami - miseczkami i karmą firmy Husse.

Było też coś dla najmłodszych pociech. Dzieci rysowały, mogły pomalować buzie, malowały kartonowe domki, układały puzzle. Było mnóstwo nagród, lizaki, cukierki i drobne upominki ufundowane przez PGNiG Oddział w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski i Ogród Botaniczny.

Dziękujemy serdecznie dzieciom i paniom ze sklepu zoologicznego za przyniesienie karmy dla bezdomnych kotów. Karma zostanie przekazana osobom dokarmiającym koty.

Dziękujemy Wystawcom za udział, ofiarodawcom za pomoc, sponsorom, Uniwersytetowi Zielonogórskiemu za pomoc w organizacji i uświetnienie imprezy, jak również Ogrodowi Botanicznemu za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji.

DZIĘKUJEMY!

Galeria: