Teatrzyk dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 31 marca 2010 roku mieliśmy zaszczyt odegrać przedstawienie pt. „Zwierzę to nie rzecz” na Warsztatach Terapii Zajęciowej na osiedlu Pomorskim. Uczestnicy warsztatów już od rana oczekiwali nas z niecierpliwością. Jeden z naszych wolontariuszy przyprowadził własnego psa (adoptowanego z naszego schroniska 2 lata temu z łatką - agresywna), by na wstępie pokazać wielką przyjaźń, jaka może łączyć zwierzę i człowieka.
Suczka o imieniu Luna zaskarbiła sobie sympatię uczestników warsztatów terapii zajęciowej w mgnieniu oka. Uczyli się oni, jak łagodnie obchodzić się z psem, jak interpretować jego zachowanie, jak właściwie wyprowadzać psa na spacer i go pielęgnować.

Teatrzyk ustawiono na Sali gimnastycznej, a uczestników zajmujących miejsca przywitano lizakami z wizerunkami zwierząt.
Około godz. 12 rozpoczęło się przedstawienie, którego autorem była wolontariuszka Alternatywy Zielonogórskiej. Podkładem muzycznym były odgłosy przyrody – szum strumienia i świergot wiosennych ptaków, który wprowadzał widzów w atmosferę spaceru z psem w ciepły, wiosenny dzień.

W rolach głównych wystąpiły: Tysia - kotka rudo-biała, Zyzia- biała kotka domowa, Dingo – pies towarzysz i Puszek - pies łańcuchowy. Akcja rozgrywała się na wiosennym spacerze obok placu zabaw dla dzieci. Zwierzęta opowiadały sobie co ciekawego spotkało je od czasu, kiedy widziały się ostatnio.
Sztuka ta miała na celu przedstawienie słuchaczom punktu widzenia zwierząt w czasie ich zabaw z ludźmi, jak również pokazanie, że nieostrożną zabawą można wyrządzić zwierzęciu krzywdę. Miała uwrażliwić odbiorców na potrzeby i uczucia zwierząt.
Przedstawienie spotkało się z wielkim aplauzem, a członkowie AZ zostali obdarowani gorącymi brawami ze strony publiczności.
Alternatywa Zielonogórska rozdała również dyplomy pamiątkowe uczestnikom warsztatów. Pani Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprosiła nas po udanym występie na poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam występu dla uczestników warsztatów oraz ciepłe przyjęcie.

Galeria: