Zabrane konie w fatalnym stanie z Modrzycy koło Nowej Soli

 Inspektorzy Biura Ochrony Zwierząt wraz z policją i prokuratorem weszli do gospodarstwa w Modrzycy koło Nowej Soli. Znajdujące się tam konie były zagłodzone, zawszone i stłoczone na zbyt małej powierzchni - informuje portal TVN24.

- Konie nie mają wybiegu, tylko 20 metrów kwadratowych betonu. Na moje pytanie, gdzie konie mają wybieg, pan (właściciel - przyp. red.) powiedział, że konie nie pracują, więc nie muszą biegać. Bo jak będą biegały, to schudną. Do jedzenia dostają stęchłą słomę - relacjonuje Anna Pacewicz, inicjatorka działań.

Joanna Liden, miłośniczka koni dodaje, że w fatalnych warunkach były w gospodarstwie trzymane także krowy: - Byłam na wielu akcjach związanych z ratowaniem zwierząt, ale przyznam się, że tak zaniedbanego gospodarstwa, w tak strasznym stanie nie widziałam nigdy. Krowy stoją na wysokim oborniku, który nie był sprzątany od wielu miesięcy, stoją w wodzie, mają gnijące racice, leżą pokotem. Na pierwszy rzut oka widać od razu, że są stłoczone na zbyt małej powierzchni.

Zgłoszenie o możliwości znęcania się nad końmi Biuro Ochrony Zwierząt otrzymało przed tygodniem, gdy od właściciela gospodarstwa jedna z kobiet zakupiła wychudzoną klacz. Zaniepokojona jej złym stanem, zaalarmowała obrońców zwierząt - podaje TVN24.

Dwa konie były w krytycznym stanie, zostały wywiezione z gospodarstwa i trafiły pod opiekę weterynarzy.

Sprawą znęcania się nad zwierzętami przez właściciela gospodarstwa w Modrzycy zajmuje się prokuratura w Nowej Soli.

źródło: Gazeta Lubuska

Artykuł w Gazecie Wyborczej: Zagłodzone konie w Modrzycy

Jeśli ktoś chciałby wspomóc utrzymanie koni, to udostępniamy konto do wpłat:

Alternatywa Zielonogórska

Konto: Bank BPH S.A. Oddział w Zielonej Górze
nr rachunku: 19 1060 0076 0000 3200 0139 8909

dla wpłat zagranicznych:

kod SWIFT:  BPHKPLPK

IBAN: PL19106000760000320001398909

w tytule wpłaty prosimy wpisać "Na konie z Modrzycy"

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!